10 BŪDŲ, KAIP GREITAI LIETUVOJE PADEMONSTRUOTI SAVO IŠSKIRTINĮ SKONĮ

10 BŪDŲ, KAIP GREITAI LIETUVOJE PADEMONSTRUOTI SAVO IŠSKIRTINĮ SKONĮ

382
18
DALINTIS

Kaip teigė viduramžių žydai – „Niekada nesek paskui minią“. Ką darome mes? Sekame mada, ką jau Napoleonas vadino „kontroliuojama psichoze“. Taupome Žemės išteklius. Nes kažkas gražiai paprašė tai padaryti, greičiausiai tas, kuris tuos išteklius ir sunaikino (Lietuva vargu ar pajėgtų tai padaryti per visą savo istoriją). Kviečiame merginas į „Radisson blu“ viešbučio barą 22-ame aukšte. Nors, sakoma, Maskvos milijonierių tarpe tapo madinga pasimatymus skirti „McDonald‘s“ ir KFC restoranuose – seniai juose būta, maistas skanus, galų gale, originalu… Originalu… Senas, kadaise nuvalkiotas žodis, tačiau neabejotinai aktualus visais laikais. Juoba kad nėra ypatingai sunku „nesekti paskui minią“ – ir neabejotinai padarysite įspūdį bet kam – mylimai merginai, kolegoms, bosui, Lietuvai. Galų gale tapsite bent kiek ypatingas ir svarbus.

1. VILKĖKITE „BROOKS BROTHERS“ DRABUŽIUS

 

JAV prezidentų ir „Mad Men“ serialo aktorių aprėdai (žr. „Ir atrodysite kaip princas“).  Artimiausios Lietuvai parduotuvės – Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bet Amerikoje pigiau, jei taip jau labai rūpi. Kadaise buvo bandyta „Brooks Brothers“ aprėdais prekiauti ir Lietuvoje, bet lietuviams nepatiko ir nepatinka marškiniai prisegamomis apykaklėmis, klostuotos kelnės su atvartais ir languoti švarkai. Tačiau suvokite pagaliau – mes – ne italai, o stambieji baltai, kuriems iš esmės amerikietiška apranga ir tetinka.

 

2. SEGĖKITE „IWC“ LAIKRODĮ  

 

Quentinas Tarantino, Jasonas Stathamas, Zinedinas Zidane, Kevinas Spacey, Tomas Cruise, Giedrius Drukteinis – juk negali jie VISI klysti…

 

3. VAKARO KOKTEILIS – „MANHATTAN“

 

Sakoma, kad JP Morganas tokį išgerdavo kiekvieną vakarą po sunkios darbo dienos. Prieš 50 metų jis buvo privalomas ir kiekvienam save gerbiančiam Vosltryto brokeriui. Receptas paprastas – 40 ml burbono (pavyzdžiui „Woodford Reserve“ – jo yra jau ir Anglijoje), 20 ml „Martini Rosso“, du lašai „Angostura Bitter“, gerai suplakti su ledukais ir išpilstyti į atšaldytas taures kokteiliams. Paskutinis akcentas – vyšnaitė. Užteks nuodytis pigiu brendžiu.

 

4. TIKRAS ŠAMPANAS – TAI NE TAS, KURIO BUTELIS KAINUOJA 12 LITŲ

 

Klaiku matyti TV3 „žvaigždes“ Naujųjų Metų naktį keliančias taures su bizalu, kurį jie pamaiviškai vadina „šampanu“ – kažkas akivaizdžiai sutaupė… Tačiau ne tik gruzinai moka nustebinti savo moteris, kartais tą gali padaryti ir lietuviai. Nepagailėkite 160 litų, kiekviena tokio gėrimo taurė, kainuojanti 20 litų nuteikia ypatingai. Ir atsisakykite banaliųjų ikrų prie šampano, jie tinka tik prie degtinės, kurios rimti vyrai net negeria.

 

5. SKAITYKITE „ESQUIRE“, GQ IR „PLAYBOY“

 

Kad ir rusiškus variantus, prieinami jie ir Lietuvoje, jei tik gerai paieškosite. Patikėkite, visada išdidžiai atrodys angliškas ar amerikietiškas „Esquire“, „Playboy“ ar GQ žurnalas, oriai nusviestas ant automobilio krėslo.

 

6. VAŽINĖKITE DIDELIAIS AUTOMOBILIAIS

 

Pageidautina, amerikietiškus. Galų gale, Amerika bent jau yra mūsų didžiausi sąjungininkai. Tokie automobiliai ryja daug benzino? Daugiau uždirbkite. Šiais visuotinės psichozės laikais, kai mes kažkodėl privalome atsakyti už kažkieno tolumoje naikinamus žemiškuosius išteklius (juk ne lietuviai tą naftą pasaulio išsiurbė ir sudegino?), nėra nieko šaunesnio, nei ambicingai gyventi savo malonumui – kam mes į tą pasaulį atėjome, galų gale? Aš pats vairuoju „Ford“ „Crown Victoria“, kartais „Lincoln“ „Town Car“. Ne patys  geriausi variantai, sutinku, bet vis tiek atrodo gerai. Juoba kad jie yra MANO, o ne banko.

 

7. NEŠIOKITE NOSINAITĘ KRŪTININĖJE KIŠENĖLĖJE

 

Ypač jei jos nenešioja Jūsų aplinkos vyrai. Pats nustebsite, kaip pasikeis Jūsų paties vaizdas į gerąją pusę.

 

8. DELIKATESUS PIRKITE LENKIJOJE

 

Suvalkuose tikrai didesnis delikatesų pasirinkimas, nei Lietuvoje. Be to, akivaizdžiai pigiau, nei mūsų mylimoje Tėvynėje. Akivaizdu, kad tai suprato dauguma lietuvių – Suvalkuose jau yra kur kas lengviau susikalbėti lietuviškai, nei lenkiškai.

 

9. IŠMOKITE BENT KELETĄ FRAZIŲ PRANCŪZŲ BEI JIDIŠ KALBOMIS

 

Kaip patys galite pamatyti kino filmuose, tai praverčia. Faux pas, mauve ton, beau monde, mešugener, balabusta, šmak, kesev, šabat šalom, šalom bais, ma šlomcha – visada skambės cool ir šimtus kartų vaizdingiau, nei įkyrėję rusicizmai.

 

10. ĮSIGYKITE TIKRĄ POKERIO STALĄ

 

Kiek galima žaisti pokerį ant virtuvės stalo? Jis yra skirtas valgymui. Ypatingų formų staliukas, užtiestas žalia gelumbe visada pravers tiek biure, tiek namuose. Juoba kad tokio beveik niekas ir neturi.


18 KOMENTARAI

 1. tikiuosi ne visi autoriaus straipsniai tokie lėkšti… ir kad čia nevykęs pokštas, nes nuo šiol pavardė Drukteinis turės nekokį atspalvį mano pasąmonėje.

 2. Lincoln Town Car svajonių automobilis nuo 12 metų, o IWC nešiotojų sarašas tikra antireklama.
  Juoba nepasitikiu žmonėm viešai skaitančiais vyriškus žurnalus.

 3. Tomai,

  knyga oficialiai paskelbta Sold-out, nors dar kai kuriuose knygynuose yra. Pabandykite Pegasuse ar Baltose lankose. Internetu knygų nebepardavinėju jau. Gal kada ateityje, nes Izraelio yra likę keliolika vienetų. Linkėjimai.

 4. Na ir leksti ir visikai neitikinantys patarimai, greiciau atstumiantys savo siokiu tokiu cinizmu. Pamaciau Drukteini dar ir per TV, na ne aciu, man jusu pasiputelisku marazmu daugiau nereikia. Vazinekit ir toliau su savo nykiais amerikietiskais Ford.

 5. Negi tu čia rimtai rašei? Juk čia absurdiškas tekstas… Jei nori būti orginalus visų pirma turi galvoti savo galva, elgtis savaip ir tt…
  O čia kalba eina apie tų pačių madų gainiojimąsi.
  Jau senokai tavo tekstai atrodė neišsamūs ir nevisapusiški, viską aiškini istorija, bet nepalieti tokių dalykų kaip žmogaus psichologija ir tt…
  Šis TEKSTAS nieko nepasako, kodėl tai tekstas o ne straipsnis? – Todėl, kad tai tik tavo nuomonė. Taikaisi ne edukuoti žmones, o tiesiog juos pritraukti, kitaip tariant užsiimi pop kultūra. Būti elegantišku vyruku nebūtina gainiotis materialinių vertybių.
  elegancija.eu – druteikio propogandos priemonė. Žiū tuoj žioplių pasekėjų atrasi.

 6. del nemazai dalyku sutinku, bet del 8-9 punktu tikrai ne.beto isvis ford crown victoria eilinis vien taxi ir policininku automobilis.isvis amerikietiski automobiliai nieko gero.

 7. Dzentelmenai ramiau, neisiaudrinkit, juk zmogus pateikia, kaip pvz. ta pacia Ford Crown Victoria ar Lincoln Town Car (kokias butent pats straipsnio autorius vairuoja), galejo Jums parasyti rinkites dideli amerikietiska automobili, kad ir pvz. CADILAC ESCALADE, LINCOLN NAVIGATOR ar koki nors HUMMER (nors sis butent ir butu labiau nuvalkiotas). Siuo straipsnio esme ta, kad BUK VYRAS IR NEBETKOKS, O ISSKIRTINIS!
  p.s. Viska perskaite, dzentelmenai, nepulkit drapstytis purvais, juk skaitot elegancija.eu, bet ne koki 15min.

 8. Dzentelmenai ramiau, neisiaudrinkit, juk zmogus pateikia, kaip pvz. ta pacia Ford Crown Victoria ar Lincoln Town Car (kokias butent pats straipsnio autorius vairuoja), galejo Jums parasyti rinkites dideli amerikietiska automobili, kad ir pvz. CADILAC ESCALADE, LINCOLN NAVIGATOR ar koki nors HUMMER (nors sis butent ir butu labiau nuvalkiotas). Siuo straipsnio esme ta, kad BUK VYRAS IR NEBETKOKS, O ISSKIRTINIS!

  p.s. Viska perskaite, dzentelmenai, nepulkit drapstytis purvais, juk skaitot elegancija.eu, bet ne koki 15min.

 9. Tikrai, kai kurie viską ima už gryną pinigą. Juk tai metaforos, skaitykit tarp eilučių.
  Man patiko komentaras, kad kažkas nepasitiki vyrais viešai skaitančiais vyr žurnalus. Matyt pasitiki tais, kurie skaito pasislėpę… 🙂

 10. Prie 5 punkto galima dar pridėti “Forbes”žurnalą. Jis jau senai galima rasti pas mus rusų kalba. Ir ten rašoma ne tik apie pinigus ir verslą, jų straipsniai vis dažniau tampa visapusiški. Ir kartą per trys mėnesius išleidžiamas priedas “Forbes Style”, kuriame apžvelgiamos naujausios stiliaus tendencijos

 11. Pas mus žmonės labai dažnai viską priima asmeniškai ir už gryną pinigą, o tiesiog, kaip kažkas čia išsireiškė, nemoka skaityti tarp eilučių. Tai matom ir iš kai kurių komentarų. Autorius tiesiog nori pasakyti, kad stenkitės būti šiek tiek daugiau nei “nuėjau į maximą, nusipirkau bambalį alaus, už kurį sumokėjau 5 litus, kuriuos išdidžiai ištraukiau iš savo pederastkės (atsiprašau už rusicizmą), grįžau namo 15 metų senumo passatu ir nuėjau kašės žiūrėti”.

 12. Man neidomus krepšinis, nemėgstu žvejybos ir lietuviško alaus, važinėju visuomeniniu transporu, vedybinis gyvenimas nedomina, dirbti nenoriu, “ilsėtis” prie jūrų nedomina… Ar aš išsiskiriu iš lietuviškos minios?

 13. Dar karta isitikinau,kad Lietuva didelis sovietinis ubagiskas krastas.Atsiprasau,pykina.

Comments are closed.